Title Image

Eeterlike õlidega puukide vastu.

 Täna paistab väljas imeline kevadpäike ja aeg on laadida akusid looduses. Kui temperatuur on taas püsivalt üle nulli siis ärkavad looduses ka need putukad, kelle eest me heameelega hoiduksime. Nimelt puugid. 

 

Minu suvekodu on Eestimaa sellises piirkonnas, kus puuke on väga palju ja puukide paljususe indikaatoriks on meile valge kass. Eile naases ta metsaretkelt üsna täpilisena. 

Kahjuks kassile eeterlikke õlisid määrida ei tohi, aga meile endale tulevad need küll appi. Mõned neist on eriti tõhusaks osutunud. Mu esimene valik puukide tõrjel on Lemon Eucalypt, lisaks veel Cedarwood (seeder), Thyme (tüümian), Arbovitae (elupuu) ja Oregano (pune). 

 

Panen siis kirja mõned näpunäited, et kuidas ma nendega toimetan. Esmalt lisan paar tilka sobivat eeterlikku õli baasõlile ning tõmban üle jalasääred ja käevarred. Aegajalt kasutan vaid ühte õli, mis parajasti sobiv tundub või käepärast on. Mõnikord tilgutan paar tilka üht ja lisan ka teist, et lõhna varieerida. 

 

Samuti võid teha vesilahuse millega pihustada üle metsa mineku riided. Pisema pritsi (100ml) puhul lisa vette 10-15 tilka eeterlikku õli. Loksuta ning pihusta üle jalatsid ning riided. Kui tahad mõne aja pärast uuesti pritsida, siis loksuta pudelit hoolikalt, sest eeterlikud õlid veega ei segune.

 

Kes soovib kasutada juba valmis segu, siis soovitan doTerra eeterlikeõlide segu TerraShield. See on mõeldud just spetsiaalselt metsas liikujale.

 

Ja siis veel ka see, et kui mõni putukas juba hammustanud on, siis Ayurveedas kasutavad nad Patchoulit hammustuste leevendamiseks (mis muide on kasutusel ka mürgiste maohammsutuse korral).

 

Kui metsast tuled, siis klopi riided puhtaks ja pane tuulduma. 

Kordan korra veel üle, et oma kassid ja koerad jätke palun eeterlike õlide tõrjest välja. Koertele on see lihtsalt liiga internsiivne lõhn ning kassidele suisa toksiline.

 

Ohutut metsas liikumist!

#oregano #lemoneucalypt #thyme #cedarwood #puugid #puukborrelioos 

 

Loe ka teisi blogipostitusi: www.amadea.ee/blogi/